plan pracy 20.04 - 24. 04. 2020

Utworzono dnia 19.04.2020

Komentarz do pracy domowej z 3.04.2020

Moi Drodzy,

Dziękuję Wam za Wasze odpowiedzi. Poniżej przesyłam klucz do tych bardziej wymagających zadań, by każde z Was mogło upewnić się, czy wszystko jest dobrze.

Zad.3

1. broke his arm
  2. scratched her arm
  3. cut my finger
  4. burnt his foot
  5. twisted their ankles

zad.4

1. went
  2. Did you sleep
  3. did
  4. Did you see
  5. didn't
  6. heard
  7. Did you feel
  8. didn't
  9. didn't hear

zad.5

b) They could read when they were eight.

c) He could swim when he was sixteen.

d) They couldn't ride their bikes when they were ten.

A teraz idziemy dalej!

Subject: My week. (Mój tydzień.)

NaCoBeZU

Potrafię opisać, co robiłem, lub czego nie robiłem w ostatnim czasie. Potrafię zadać szczegółowe pytania dotyczące przeszłości.

Kochani, sporo się działo w tym rozdziale: poznaliśmy historię parku Yellowstone, rozmawialiśmy o tym, co potrafiliśmy, a czego nie potrafiliśmy jako dzieci, poznaliśmy nazwy różnych chorób i typowych urazów, dowiedzieliśmy się, jak poprosić lekarza o wskazówki, gdy coś się z nami dzieje niepokojącego... było tego nawet więcej.

Teraz „piłeczka po Waszej stronie”. Chciałbym, żebyście opisali, jak wyglądał Wasz ostatni tydzień. Co zrobiliście, a czego nie. Oprócz tego chciałbym, żebyście stworzyli pytania, które moglibyście zadać koledze/koleżance dotyczące tego samego tematu.

Innymi słowy: stwórzcie tekst składający z 15 zdań: 5 oznajmujących (np. I wrote... I watched...), 5 przeczących... (np. I didn't visit..., I didn't see...) i 5 pytań (np. Did you read...? What did you do...?). Bardzo podobną rzecz robiliście w pierwszej pracy domowej, którą Wam zadałem zdalnie. Oczywiście podręcznik będzie Wam służył pomocą (w tym momencie już chyba nie muszę podpowiadać, które jego strony okażą się najbardziej przydatne).

Jeszcze jedna sprawa: chciałbym Wam wystawić za to zadanie oceny. Spodziewam się samych najlepszych, upewnijcie się, że zdjęcie, które prześlecie, będzie wyraźne (możecie też ten tekst napisać na komputerze, jeśli chcecie). Oczywiście prześlijcie prace na mój adres e-mail:

radoslaw.grygiel@gmail.com do piątku 24.04.2020.

Dacie radę, wierzę w Was!

Pozdrawiam,

Radosław Grygiel