Nauczanie zdalne

Drodzy Uczniowie,

przed nami czas nauki „po nowemu”. Dni, które będą wysiłkiem i wyzwaniem.

Jestem przekonana, że wielu z Was tęskni za towarzystwem znajomych czy babci. Jednak teraz dla bezpieczeństwa wszystkich musimy pozostać w domu. Pamiętajcie o innych, swoich kolegach, koleżankach i najbliższych.  Warto zadzwonić, porozmawiać z tymi, których nie możecie teraz odwiedzić. Rozmawiajcie także z domownikami, dbajcie o relacje.

Poniżej moja propozycja dla Was, która może okazać się pomocna w nadchodzących dniach.

Pomyśl o stworzeniu planu dnia.

Może warto ustalić sobie stałe godziny nauki i powtórek. Zapisz na przygotowanym planie zadania do wykonania, nie musisz ciągle przebywać przed komputerem, zwłaszcza, gdy masz rodzeństwo, które też uczy się zdalnie.  Ramowy plan dnia pozwoli Ci zaplanować lekcje, domowe obowiązki, ale także odpoczynek.

Przygotuj miejsce pracy.

Pamiętaj, żeby przewietrzyć pokój, zadbać o porządek w miejscu pracy, wyciszyć telefon czy telewizor.

Rób sobie krótkie przerwy.

Wstań od biurka, napij się wody, porozciągaj się.  Pomóż w domowych obowiązkach.

Zadbaj o siebie i innych.

Zdrowo się odżywiaj, znajdź czas na swoje zainteresowania, poczytaj książkę. Zadzwoń do koleżanki, kolegi, dziadków. Zapytaj co u nich. Pobaw się z rodzeństwem. Spróbuj czegoś nowego, może samodzielnie coś wykonasz np. grę planszową, namalujesz obraz i okryjesz swoje talenty.

Dla tych, którzy potrzebują inspiracji polecam Zabawnik. Jest to zbiór 150 pomysłów, scenariuszy gier i zabaw, wyliczanki, gry planszowe.

Zabawnik dostępny jest również w postaci pliku, który można pobrać, wydrukować bez konieczności korzystania z zasobów on-line. Rodzice będę mieli szanse przypomnieć sobie gry z dzieciństwa np. kółko i krzyżyk czy okręty.

Pamiętajcie też, że macie wsparcie swoich nauczycieli.

Życzę Wam wszystkim i Waszym Rodzicom dużo cierpliwości, wytrwałości i zdrowia. Dbajcie o siebie i innych.

Marzena Dyś

AKTUALNOŚCI: