plan pracy 06.04.20-17.04.20/wyłączając przerwę świąteczną/

Utworzono dnia 06.04.2020

Komentarz do pracy domowej:

Moi Drodzy, ponownie dziękuję Wam za przesłane materiały. Dla pewności podaję poprawne odpowiedzi:

Podręcznik str. 48

zad. 2
a cold – c
a headache – e
toothache – a
feel dizzy – d
a cough – b

zad. 3
watch TV
drink apple juice
drink coke

zad. 5

Oczywiście idziemy dalej!

Subject: The Evolution Magazine/Revision

NaCoBeZU:

Znam i rozumiem najważniejsze zagadnienia z rodziału 4.
Kształtuję umiejętność rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.

Kochani, bez zbędnego rozwlekania się:
Poproszę Was o zrobienie zadania 5 ze strony 50 (sekcja Testing spot) – jest to zadanie egzaminacyjne sprawdzające Waszą umiejętność wyszukiwania szczegółowych informacji w tekście. Znacie ten typ  – jest to klasyczne zadanie z rodzaju true/false. Aby poprawnie je wykonać, trzeba się faktycznie uważnie wczytać – ważne są szczegóły. Czasem nawet nie jest istotne, czy rozumiecie/znacie jakieś konkretne wyrażenie pojawiające się w tekście, czy w pytaniu pod nim – często jakiś inny szczegół będzie decydował, czy to prawda, czy fałsz. Dacie radę!

Dalej przechodzimy do sekcji powtórzeniowej: Revision na stronie 52. Poproszę Was o zrobienie następujących zadań:

zad.1
M
usicie podać albo podstawową formę czasownika (present), albo przeszłą (past). Pomoże Wam w tym oczywiście tabelka na końcu podręcznika (str. 139)
Pełną tabelkę z obydwiema formami każdego czasownika z tłumaczeniem na polski zróbcie w zeszycie.

zad. 2
Musicie podzielić słówka w różowych (trochę zgaduję :) ramkach na dwie kategorie:
illnesses (choroby) i Inside the body (wewnątrz cała). Tę pierwszą grupę mieliście już okazję poznać, do drugiej kategorii oczywiście trafią słowa, które Wam zostaną (oczywiście poproszę Was o korzystanie ze słowniczka na stronie 53).
Ponownie: pełna tabelka, wraz z tłumaczeniami, powinna znaleźć się w Waszych zeszytach.

Zad. 3
Urazy z sekcji Injuries (str.53) – musicie uzupełnić zdania dopasowane do fotografii używając przeszłej formy czasownika w każdym przypadku (tabelka ZE STR. 139)

zad. 4
Uzupełniamy dialog tworząc zdania oznajmujące, pytania, przeczenia i krótkie odpowiedzi w czasie Past Simple (to główny temat tego rozdziału, polecam przypomnieć sobie informacje z sekcji Rah's grammar ze stron 43 i 45)

zad. 5
Tutaj mamy opisać osobę/osoby znajdujące się na ilustracjach – co potrafiły, a czego nie potrafiły w danym wieku (numerek w prawym górnym rogu obrazka). Polecam Rah's grammar ze strony 47.

I tyle – zamykamy rozdział.

Moi Drodzy, czekam na informację zwrotną od Was do czwartku, 9.04.2020. Później robimy sobie krótką przerwę – są Święta! Zdjęcia notatek lub pliki tekstowe z odpowiedziami tradycyjnie prześlijcie na ten adres: radoslaw.grygiel@gmail.com.

Trzymam kciuki.

Wesołych Świąt!