plan pracy 01-10.06.2020

Utworzono dnia 31.05.2020

KLASA 6 – komentarz do materiałów z 22.05.2020

Moi Drodzy, dziękuję za nadesłane przez Was prace. W najbliższym czasie otrzymacie informacje o ocenach z komentarzem.

A my idziemy dalej:

Subject: The weather forecast (prognoza pogody)

NaCoBeZU:
Potrafię opisać, jaka będzie pogoda w różnych zakątkach świata z pomocą wyrażenia „will”

Kochani, chcemy trochę odpocząć od czasów, konstrukcji... „Powalczmy” trochę z pogodą. Pamiętacie wszelkie piosenki z przedszkola, z klas 1-3 zawierające takie określenia, jak:

It's snowing.
It's raining.
It's windy/sunny/cloudy.

Stwórzcie własną mapę pogody dla wybranych przez siebie stolic europejskich. Wystarczy prosta ilustracja przedstawiająca przybliżony kontur Europy, zaznaczone na niej w mniej więcej odpowiednich miejscach kilka stolic (Wy wybierzcie – minimum pięć) podpisanych oczywiście po angielsku z odpowiednią „chmurką” (albo słońcem, zależy od pogody:). Nie przejmujcie się porą roku – w jednym miejscu może padać śnieg, w innym może być upał, Użyjmy fantazji. Poniżej poproszę o kilka zdań opisujących, jaką pogodę zastaniemy w tych miastach jutro, np.:

LONDON
It will rain. (Będzie padać.)

PARIS
It will by cloudy. (Będzie pochmurno).

BERLIN
It will by sunny. (Będzie słonecznie.

Pewnie zwróciliście uwagę na słowo will w każdym zdań. Oznacza ono, że coś wydarzy się dopiero w przyszłości... widzicie, nie ma tragedii, prosty temat:)
Słownictwo związane z pogodą znajdziecie w podręczniku na stronach 72 i w słowniczku na stronie 79. Prośba: wyrzućcie końcówkę -ing w słowach snowing i raining – tym razem nie będzie nam potrzebna.

UWAGA: PRACA NA OCENĘ!!!

I to wszystko:)
Moi Drodzy, na Wasze prace czekam do środy 10 czerwca! Przysyłajcie maile na adres: radoslaw.grygiel@gmail.com

I pamiętajcie: w najbliższych dniach podam Wam propozycje ocen końcowych, jesteśmy na tak zwanej „ostatniej prostej”. Jeśli ktoś jeszcze zalega z jakąś pracą na ocenę, niech szybko to nadrobi – to jest ten moment. Jeśli macie jakikolwiek kłopot ze znalezieniem odpowiednich materiałów, piszcie do mnie maile lub wiadomości na fejsbuku. Oto mój adres:

Możecie śmiało dodać mnie do znajomych, jeśli macie konto, w ten sposób Wasza wiadomość nie przepadnie w „innych”. Możemy też spotkać się w szkole podczas konsultacji – informacje o dniu i godzinie znajdziecie na stronie szkoły.

Do zobaczenia na lekcji online we wtorek!

Pozdrawiam,
Radosław Grygiel