plan pracy 27.04-30.04.2020

Lekcja 28.04.2020

Subject: Adjectives with – able, - -ible

Cel lekcji: Poznajemy przymiotniki z przyrostkami – able, -ible

Nacobezu: - rozumiem znaczenie i potrafię bezbłędnie zapisać 7 nowych przymiotników z przyrostkami -able, - ible, - znam przymiotniki o znaczeniu przeciwstawnym, - potrafię użyć przymiotników w kontekście zdaniowym.

Na początku zamieszczam wam obiecane odpowiedzi do arkusza egzaminacyjnego nr 2.

1. Dziś nauczymy się 7 przymiotników zakończonych na -able i -ible oraz słów o znaczeniu przeciwstawnym. Czyli tak naprawdę uczymy się 14 wyrazów.

Otwórzcie podręcznik na str. 100. Posłuchajcie nagrania /40/ i powtórzcie słowa za lektorem. Następnie przepiszcie słowa z tłumaczeniem do zeszytu. Powtórzcie kilkukrotnie starając się zapamietać:

Acceptable – dopuszczalny, akceptowanlny

Bearable - znośny

Flexible- elastyczny

Reasonable - rozsądny

Reliable – godny zaufania, rzetelny

Responsible - odpowiedzialny

Visible- widoczny

Zróbcie ustnie ćw. 1 – znajdźcie angielską definicję każdego z przymiotników.

1. Posłuchajcie teraz nagrania /41/. Lektor wymienia przymiotniki o znaczeniu przeciwstawnym (oczywiście w innej kolejności). Powtórzcie za nim i zastanówcie się, które słowa tworzą przeciwstawne pary z przymiotnikami z nagrania/40/. Jeśli nie potraficie znaleźć antonimów skorzystajcie ze słownika na str. 127. Następnie dopiszcie znalezione antonimy obok przymiotników, które macie już wpisane do zeszytu.
  2. Pisemnie w zeszycie zróbcie proszę zad. 3 z podręcznika oraz chętni 6-8 w zeszycie ćwiczeń.

Proszę o zdjęcia z zeszytu na mail lub messanger.

Lekcja: 29.04.2020

Subject : Exam practice

Cel lekcji:  Ćwiczymy pracę z arkuszem egzaminacyjnym.

Nacobezu:  -potrafię w tekście słuchanym znaleźć odpowiednie informacje, - potrafię określić kontekst wypowiedzi,  – rozpoznaję związki pomiędzy poszczególnymi częściami wypowiedzi pisemnej , - umiem reagować językowo w sposób zrozumiały w typowych sytuacjach,- posługuje się podstawowym zasobem środków językowych, - tworzę wypowiedź pisemną w formie listu nieformalnego.

Dziś proponuje popracować z kolejnym arkuszem egzaminacyjnym . W waszym ćwiczeniu na str. 66-67 znajdziecie arkusz 3.

Do arkusza pobieramy nagrania workbook audio ze  https://www.macmillan.pl/strefa-ucznia

Odpowiedzi podam wam w przyszłym tygodniu.

Lekcja 30.04.2020

Subject: Podcast about a cartoonist – listening comprehension

Cel lekcji: Ćwiczymy rozumienie wypowiedzi ustnych: podcast o rysowniku.

Nacobezu: - potrafię określić główną myśl wypowiedzi i fragmentów wypowiedzi ustnej, - układam informacje w określonym porządku, - znajduję w wypowiedzi ustnej określone informacje.

1. Słuchamy dziś podcastu, który macie w nagraniu /42/  do podręcznika. Odtwórzcie go sobie dwukrotnie. Następnie spróbujcie zrobić ćw. 5 str. 100 w podręczniku. W jakiej kolejności mówiący wspominał o podanych informacjach?

Tłumaczenie:

a) Powód, dla którego stworzył swoją stronę internetową o tematyce komediowej.

b) Materiał, na którym rysuje.

c) Powód, dla którego rysuje kurczaki.

d) Jego plany na przyszłość

e) Największe osiągnięcie

W nagraniu pojawia się zwroty: small space = niewielka przestrzeń,  „yellow sticky notes” = żółte karteczki samoprzylepne, publish=opublikować. Zapiszcie je pod tematem i zapamiętajcie.

1. Zróbcie teraz pisemnie w zeszycie zad 2. Trzeba uzupełnić luki w 5 zdaniach informacjami zawartymi w nagraniu. Słuchajcie tekstu tyle razy, aż uda wam się znaleźć odpowiedź. Myślę, że nie będzie z tym najmniejszego problemu.
  2. Proszę o zdjęcia z zeszytu na messanger lub email rozmag26@gmail.com