plan pracy 04-08. 05. 2020

Utworzono dnia 03.05.2020

Lekcja: 05.05

Subject: Verb and noun collocations

Cel lekcji: Związki wyrazowe czasowników z rzeczownikami.

Nacobezu: Rozumiem znaczenie 10 związków wyrazowych czasownik z rzeczownikiem, - potrafię je poprawnie zapisać, - potrafię użyć nowo poznane związki w kontekście zdaniowym.

Mam nadzieję, że z II trybem warunkowym nikt już nie ma problemów. W razie jakichkolwiek niejasności śmiało wysyłajcie pytania na messanger.

Dziś uczymy się słownictwa. Słuchamy i powtarzamy związki wyrazowe za lektorem, tak aby zapamiętać poprawną wymowę. Zapisujemy wszystkie zwroty z tłumaczeniem pod tematem. Tłumaczenie jest na str.126.

Jeszcze raz powtarzamy zwroty, a następnie dobieracie je do ilustracji w ćw. 2

Ustnie robicie ćw. 2 – wybieracie z podanych ten związek wyrazowy, który poprawnie uzupełnia lukę.

Pisemnie w zeszycie proszę o wykonanie ćw. 4 z podręcznika. Uzupełniamy zdania właściwymi słowami i odpowiadamy na te pytania.

Tłumaczenie:

Kto daje ci najlepsze ….…?

Jaki był ostatni ……… który dostałeś?

Czy ktokolwiek powiedział ci kiedyś …………..?

Czy łatwo jest zawsze mówić …………?

Czy kiedykolwiek …………ze swoimi rodzicami?

Co zamierzasz zrobić, żeby dobrze ……….. w ten weekend?

Lekcja 07.05

Subect: Describing people.

Cel lekcji: Poznajemy zwroty służące opisywaniu osób.

Nacobezu: - potrafię znaleźć w wysłuchanym dialogu określone informacje, - potrafię samodzielnie opisać osobę, - uzyskuję i przekazuję informacje i wyjaśnienia.

Zacznijmy od powtórzenia zwrotów z poprzednich zajęć. Proszę odczytać je na głos i sprawdzić samych siebie, czy bez podglądania pamiętacie ich tłumaczenie.

Dziś będziemy słuchać dialogu, w którym znajdziemy opis osoby i przygotujecie własne dialogi wg. podanego wzoru.

Podręcznik str. 91. Słuchamy rozmowy 2 osób. Jaka jest odpowiedź na pytanie.”When is Mike going to see Greta again?” -Kiedy Mike zamierza znowu zobaczyć się z Gretą?

W tekście dialogu pojawiają się pytania, które już znacie, ale wiem że ich znaczenie często się myli więc zapiszemy je do zeszytu:

Where is she from?-Skąd ona jest?

(Odp. She’s Norwegian. -ona jest Norweżką)

What’s she like? – Jaka ona jest? (Jaki ma charakter?)

(Odp. She’s friendly, funny and quite talkative – Jest przyjazna, zabawna i dość gadatliwa)

What does she look like? – Jak ona wygląda?

(Odp. She’s tall and she’s got brown eyes and blonde hair -Jest wysoka i ma brązowe oczy i blond włosy)

What does she like doing? – Co ona lubi robić?

(Odp. She likes playing tenis and watching tv -Lubi grać w tenisa i oglądać telewizję).

2. W ćw. 2 macie wizytówki 2 osób. Wybierzcie osobę ,która bardziej wam odpowiada i napiszcie w zeszycie podobny dialog jak ten z ćw. 1 podstawiając informacje o osobie, którą wybraliście.

Tłumaczenie słów, które mogą sprawić wam problemy:

Generous – hojny, medium height – średniego wzrostu, very confident – bardzo pewna siebie.

Dialogi wysyłacie w formie pisemnej na messanger lub email, albo nagrywacie się i wysyłacie na messanger jako plik dźwiękowy.

Lekcja 08.05

Subject: Progress Check unit 8

Cel lekcji: Powtórzenie wiadomości i umiejętności z rozdziału 8

Nacobezu: - znam 13 nowych związków wyrazowych z zakresu tematycznego „życie towarzyskie”, umiem zastosować czasowniki modalne w celu wyrażenia przymusu, braku przymusu, zakazu i porady, - potrafię budować zdania w drugim trybie warunkowym, znam związki wyrazowe czasownik z rzeczownikiem, potrafię opisywać osoby.

Powtórzmy dziś to, czego samodzielnie nauczyliście się w ciągu ostatnich 2 tyg. Jestem z was naprawdę dumna. Proponuję przejrzeć najpierw zeszyt i przypomnieć sobie, to co tam zapisaliśmy. Otworzyć podręcznik na str. 94 i odświeżyć teorię z gramatyki.

Sprawdźcie się teraz sami, czy potraficie wykonać zadania 1-4 ze str. 95 sprawdzające wiedzę z tego rozdziału. Wystarczy, że wykonacie zadania ustnie, nie wymagam tym razem odsyłania zdjęć.