plan pracy 27.04-30.04.2020

Utworzono dnia 26.04.2020

Klasa 6 b

27.04.2020 r. Temat: Europa Południowa – turystyczny raj.

Cel: Dowiem się ,jakie są związki między rozwojem turystyki w Europie Południowej a walorami krajobrazu  przyrodniczego  i kulturowego.

Nacobezu :

• Wymienię  najwybitniejsze walory przyrodnicze i kulturowe Europy Południowej;
  • Wyjaśnię pojęcia :turystyka , turystyka kwalifikowana, turystyka masowa i agroturystyka.
  • Opiszę cechy charakterystyczne rzeźby terenu i warunki klimatyczne w państwach basenu Morza Śródziemnego.

Od czasu do czasu  wyjeżdżamy poza miejsce zamieszkania. Niestety teraz to niemożliwe, ale może wkrótce i my gdzieś wyjedziemy. Możemy sobie pomarzyć. Do tej pory dla wielu mieszkańców Europy  niezwykle atrakcyjnym regionem, w którym dodatkowo dobrze się wypoczywało, było słoneczne i bogate w zabytki Południe. Zamieniamy się teraz w turystów , którzy wyruszają na wycieczkę po krajach basenu Morza Śródziemnego.

Zadania:

1. Zapisz w zeszycie temat i cel lekcji.
  2. Przeczytaj uważnie temat lekcji w podręczniku str.124-1130.
  3. W zeszycie wyjaśnij pojęcia:/ pomoc-rodzaje turystyki str.125/
  4.

-turystyka masowa………………………..

•

4. Jednym z czynników  przyciągających turystów do tej części Europy jest klimat śródziemnomorski.

Na podstawie podręcznika str. 126 podaj cechy klimatu śródziemnomorskiego/ lato, zima, temperatura, opady, wpływ wód Morza Śródziemnego/

5. Wykonaj teraz zadania :

a/ obowiązkowo w zeszycie ćwiczeń

-str.61 zad.1.

-str.62-zad.2,3,4

-str.64-zad.6,7

Uczniowie z opiniami nie robią zadania 7.

b/ zadania dla chętnych w zeszycie ćwiczeń

-str.62 zad. 5

-str. 64 zad. 8.9

c/ dla chętnych -Wykonać plakat ukazujący  najwybitniejsze walory przyrodnicze i kulturowe Europy Południowej lub jednego z leżących tam krajów.

DLA CHETNYCH DO POWTÓRZENIA TEMATU

https://www.youtube.com/watch?v=_sA1nH7hEWw  WARTO!!!!!!!!!!

Zdjęcie z pracą  proszę przesłać na pocztę elektroniczną do 28 kwietnia . Praca obowiązkowa z zadaniem dla chętnych będzie oceniana. Plakat będzie oceniany dodatkowo  nawet na 6.