Utworzono dnia 31.10.2023

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła kolejny raz włączyła się do patriotycznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”. To akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach Akcji „Szkoła Pamięta” podjęte zostały działania upamiętniające lokalnych bohaterów; jak również przyczyniające się do lepszego poznania historii swojego regionu:

• Młodzież i dzieci odwiedzili Miejsca Pamięci takie jak – mogiły powstańców styczniowych, Pomnik Pamięci Bohaterów Gminy Mełgiew z okresu II wojny światowej.
  • Uczniowie odwiedzili cmentarz w Mełgwi, gdzie zapalili znicze, aby uczcić pamięć lokalnych bohaterów.
  • Odwiedziliśmy również groby nauczycieli spoczywających na naszym cmentarzu.  Grób tragicznie zmarłej Pani Dyrektor Haliny Załogi, oraz innych nauczycieli i pracowników szkoły.
  • Młodzież klasy VIII posprzątała zaniedbane groby.
  • Jak co roku uporządkowane zostały groby powstańców styczniowych.
  • Uczniowie klasy 6 przygotowali także gazetkę klasową "Śladami przeszłości" ukazującą jak zmieniała się Mełgiew na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Działania realizowane w ramach Akcji MEiN ,,Szkoła pamięta” miały na celu uwrażliwić uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani zarówno z historią naszego regionu jak i społeczności.

Utworzono dnia 31.10.2023, 07:44

Licznik odwiedzin: