Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 26.10.2023

Pasowanie na ucznia to pierwszy z najważniejszych szkolnych momentów w życiu każdego dziecka. To oficjalne przyjęcie do grona uczniów. 24 października 2023 r. dwudziestu trzech uczniów z klasy pierwszej zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi.  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, między innymi Wójt Gminy Mełgiew pani Magdalena Wójcik, nauczyciele, przedstawiciele starszych klas, rodzice oraz dziadkowie. Na początku uczniowie klasy czwartej powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swoją pomoc. Później wcielili się w postaci z baśni ,,O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach" i wspólnie z klasą pierwszą zaprezentowali program artystyczny. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na sztandar szkoły. Mocno przejęci pierwszoklasiści wypowiedzieli słowa ślubowania, a po chwili zostali pasowani na uczniów. Aktu pasowania dokonała Dyrektor Szkoły pani Anna Ciechan. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej. Bohaterowie tego dnia otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne, prezenty od zaproszonych gości, rodziców i społeczności szkolnej. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów, uśmiechu, a przede wszystkim czerpania radości z każdej chwili spędzonej w naszej szkole.

Utworzono dnia 26.10.2023, 07:28

Licznik odwiedzin: