Nasza Ekopracownia już otwarta!

Utworzono dnia 11.10.2023

Dzień 5 października 2023 r. był niezwykle ważny dla całej społeczności szkolnej. Po kilku miesiącach intensywnych prac nadszedł wreszcie moment oficjalnego otwarcia Ekopracowni, która powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach udziału szkoły w konkursie pn. „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także dzięki środkom własnym Gminy Mełgiew.

W uroczystym otwarciu Ekopracowni uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Mełgiew Pani Magdalena Wójcik,  Sekretarz Gminy Pani Anna Dygulska, Skarbnik Gminy Pani Agnieszka Kulisz, Przewodniczący Rady Gminy Pan Janusz Oleszek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Kinga Derkacz oraz przedstawiciele uczniów. Po powitaniu gości przez Panią Dyrektor Annę Ciechan, uczniowie klasy VIII -  Gabriel Iwaniuk, Michał Banach i Gabriel Kowalczuk -  przedstawili prezentację pt. „Ekologia w naszej szkole” ”, ukazującą jak wiele podejmujemy działań z zakresu ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

Kolejnym punktem uroczystości było oficjalne otwarcie Ekopracowni. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszenie goście oraz przedstawiciele uczniów. W ramach otrzymanej dotacji pracownia wraz z zapleczem została wyremontowana i wyposażona w nowoczesne meble i pomoce dydaktyczne: ławki i krzesła szkolne, zestaw mebli, biurko laboratoryjne, szafę chemiczną, tablicę korkową, fototapetę, wizualizer, mikroskopy, zestaw edukacyjny do badania jakości powietrza i stacje do segregacji odpadów, które stanęły na korytarzach szkoły.

W końcowej części uroczystości zaproszeni goście obejrzeli skróconą lekcję biologii, podczas której uczniowie klasy VIII, wykorzystując nowo zakupione pomoce dydaktyczne, pracowali na trzech stanowiskach: „Obserwacje mikroskopowe”, „Wykrywanie skrobi” i „Wykorzystanie energii odnawialnej”.

Nasza nowa Ekopracownia stanowić będzie szkolne centrum edukacji ekologicznej. Odbywać się tu będą lekcje przyrody, biologii i chemii w klasach 4 - 8. Z pracowni będą również korzystały dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Będzie również wykorzystywana do organizowania konkursów, warsztatów, projekcji filmów, spotkań tematycznych i wystaw. Ekopracownia stanie się więc „zielonym sercem szkoły”, w którym tętnić będzie działalność ekologiczna.

Utworzono dnia 11.10.2023, 11:31

Licznik odwiedzin: