Utworzono dnia 16.11.2023

105. rocznicę odzyskania niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole na spotkaniu patriotycznym, które miało miejsce w poniedziałek 13 listopada. Nauczyciele i uczniowie ubrani w galowe stroje, z doczepionymi kotylionami i wstążeczkami w narodowych barwach zasiedli wokół zainscenizowanego ogniska, które stworzyło kameralną atmosferę i dodało wyjątkowego uroku wydarzeniu.

Podczas uroczystości wysłuchaliśmy utworów patriotycznych w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz wierszy recytowanych przez uczennice z klasy IIIB i I. Ogłoszeni zostali również zwycięzcy międzyklasowego konkursu na Najbardziej Kreatywnie Wykonane Godło Narodowe. Wszystkie oddziały przygotowały niezwykle piękne, staranne i pomysłowe prace. Zwycięzcami ex aequo ogłoszone zostały więc wszystkie klasy. Pani Dyrektor uhonorowała uczniów dyplomami i  symbolicznymi słodkimi nagrodami.

Głównym punktem spotkania był szkolny koncert piosenek legionowych w wersji karaoke. Melodie, które od lat stanowią nieodłączny element obchodów narodowego święta,  takie jak „Pierwsza kadrowa”, „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „Czy hej, hej ułani” wypełniały przestrzeń szkolnego holu, jednocząc wszystkich obecnych w dźwiękach dumy i miłości do Ojczyzny.

Uroczystość zakończyła się hymnem państwowym, który wszyscy obecni odśpiewali z pełnym zaangażowaniem i uniesieniem.

Utworzono dnia 16.11.2023, 11:12

Licznik odwiedzin: