A u nas znów dużo się dzieje – każdy nauczyciel, rodzic i uczeń się śmieje!

Utworzono dnia 17.10.2023

Dzień Edukacji Narodowej po raz kolejny stał się dla całej społeczności naszej szkoły niezapomnianym wydarzeniem.

Rada Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego zorganizowała 13 października piknik na szkolnych boiskach.  Z zadowoleniem wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli z ławek, aby na świeżym powietrzu wspólnie świętować. Na uroczystości nie zabrakło także niepedagogicznych pracowników szkoły oraz licznie przybyłych rodziców.

Przedstawiciele samorządu złożyli wszystkim serdeczne życzenia oraz wręczyli symboliczne Oskary w 36 kategoriach. Zwycięzców wyłonili uczniowie klas 4-8 w przeprowadzonym wcześniej plebiscycie. Do dyplomów Rada Rodziców dołączyła słodkie upominki, jako wyraz wdzięczności pracownikom szkoły. Ponadto Pani Dyrektor wręczyła  nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.

Słodkie upominki otrzymali także uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój ulubiony nauczyciel”. Niespodzianką dla pedagogów były także zabawne wiersze ułożone przez uczniów wszystkich klas, w których zaprezentowali oni sylwetki nauczycieli.

Piękna pogoda sprzyjała długo wyczekiwanym rozgrywkom piłkarskim, podczas których drużyny poszczególnych klas walczyły o możliwość zagarnia przeciwko drużynie nauczycieli. Chłopcy z klasy szóstej w finałowym meczu zwyciężyli z liczniejszym zespołem nauczycielskim, którego kapitanem była Pani Dyrektor.

Młodsi uczniowie także wykazywali się sprawnością i rywalizowali na przygotowanych przez rodziców punktach zadaniowych.

Jednak największa niespodzianka czekała na wszystkich dopiero na koniec. Rodzice z pomocą obecnego i byłego Samorządu Uczniowskiego przygotowali turniej, w którym naprzeciwko siebie zasiadły trzy drużyny składające się z wylosowanych nauczycieli. Musieli oni zmierzyć się z różnorodnymi pytaniami i zadaniami, jak najszybciej zgłaszając się do odpowiedzi. Zwycięska drużyna w nagrodę otrzymała bon wypoczynkowy od robienia kartkówek i sprawdzianów przez cały kolejny tydzień. Zabawa sprawiła ogromna radość uczestnikom oraz kibicującym uczniom i rodzicom.

Przez cały czas spotkania wszyscy mogli częstować się pysznymi ciastami, napojami oraz kiełbaskami z grilla. Smakołyki te zostały przygotowane przez rodziców, którzy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania.

To Wam Drodzy Rodzice z całego serca dziękujemy, że tak licznie angażujecie się w życie szkoły, chcecie być jego częścią i wspieracie nas każdego dnia w pracy dydaktycznej
i wychowawczej. Życzymy Wam i sobie, aby ta współpraca nie ustawała, a jej efekty widoczne były nie tylko na bieżąco, ale także we wspomnieniach naszych uczniów i późniejszych absolwentów.

Pracownicy  Szkoły Podstawowej w Mełgwi

Utworzono dnia 17.10.2023, 11:43